Henkilökunta

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimitampereensteinerkoulufi 

Opettajat 2019-2020

Aalto Heini 6.A-luokan opettaja
Aaltonen Ilkka liikunta
Ahonen Sanna kuvataide, tekstiilityö, et
Berg Sanna 10.A:n luokanvalvoja, matematiikka
Granberg Suvi 2.B-luokan opettaja
Grönroos Stina englanti, oppilaskunnan ohjaava opettaja
Hakonen-Paatero Leena 3.B-luokan opettaja
Heikkala Eija 12.B:n luokanvalvoja, ruotsi
Heikkinen Sanna 8.B-luokan opettaja
Hirvonen Milja 12.A:n luokanvalvoja, uskonto, psykologia, filosofia. Jaoston pj: 9. luokat ja lukio
Honkonen Tuija 1.A-luokan opettaja
Huida Hannele saksa
Huida Juha historia, yhteiskuntaoppi
Hyrkkönen Petra tekstiilityö
Hytönen Mirjami 11.B:n luokanvalvoja biologia, maantiede, terveystieto
Ilonen Tatu fysiikka, matematiikka
Kalliokoski Anu erityisopettaja luokat 3.–9. A
Korhonen Päivi eurytmia
Korkea-aho Anja äidinkieli
Koskinen Annamaija viulunsoitonopettaja, koulunkäynninohjaaja
Kotanen Ritva musiikki
Kuismin Karoliina erityisopettaja, perhevapaa
Kuivajärvi Jenni 6.B-luokan opettaja
Kurko Nina 7.A-luokan opettaja
Kvist Sirpa eurytmia
Laaksonen Saara fysiikka, kemia, matematiikka
Lamberg Jenni 11.A:n luokanvalvoja, englanti, liikunta
Lang Ilona eurytmiasäestäjä
Lehtonen Pirjo-Annikki äidinkieli, S2
Liukko Janne 9.B:n luokanvalvoja, tekninen työ
Luhtalo Pirjo ruotsi, espanja
Luomala Terhi eritysopettaja luokat 3.–9. B
Lännenpää Maria 5.A-luokan opettaja
Marishina Marina venäjä
Metsberg Hanna-Kaisa kemia, matematiikka, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Mettälä Hanna-Leena 4.B-luokan opettaja, jaoston puheenjohtaja 1.–8. B-luokat
Mikkonen Sinikka esiluokan opettaja
Mustakallio Saara (perhevapaa)
Müller Hannele saksa
Mäenpää Elina esiluokan opettaja
Niemi Mira 2.A-luokan opettaja, jaoston puheenjohtaja 1.–8. A-luokat
Niinistö Katariina alkuopetuksen erityisopettajan sijainen
Pieniniemi Anne Maija  5.B-luokan opettaja, tukioppilasohjaaja
Pylvänäinen Liisa 7.B-luokan opettaja 
Pärssinen Heli 4.A-luokan opettaja
Pärssinen Jorma 3.A-luokan opettaja
Ranki Anna (perhevapaa)
Ranto Heini erityiseurytmia
Rintala Lenita 1.B-luokan opettaja
Salmela Jukka musiikki
Sarasin Liisa eurytmia
Suurla Marja taidehistoria, kuvataide, et, filosofia
Sädekoski Marianne 8.A-luokan opettaja
Taimi Simo ala- ja esikoulun rehtori
Tuores Lasse englanti
Turvanen Vesa yläkoulun ja lukion rehtori
Ulkuniemi Sirpa erityiseurytmia
Viitanen Marja-Leena ranskan kerho
Viljanen Riikka vuorotteluvapaa
Vuorinen Kirsi eurytmiasäestäjä

Muu henkilökunta

Aittokallio Jaana aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja
Anttila Toni kiinteistöpäällikkö
Barkova Liudmila aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Bister Kalle vahtimestarin apulainen
Glad-Abdulkadir Zahra aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Hansen Anna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Harjunheimo Maria koulunkäynninohjaaja
Kaukinen Miika viestintä- ja markkinointisuunnittelija, tilavuokraus
Korkiamäki Merja koulunkäynninohjaaja
Koskinen Tapani vahtimestari
Mäkelä Sarita toiminnanjohtaja
Mäkinen Diana aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Nevala Tuija koulukuraattori
Ollila Jenny esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Räisänen Mirja koulusihteeri
Salo Seija erityisavustaja, työsuojelupäällikkö
Taimi Tarja kouluterveydenhoitaja
Tuominen Marketta koulunkäynninohjaaja
Turkulainen Ljudmila kirjanpitäjä, toimistosihteeri
Valasvaara Mervi esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Vatajaniemi Jenna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Luomuravintola Timjami

Luomuravintola Timjamin henkilökunnan yhteystiedot löydät täältä.