Henkilökunta

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimitampereensteinerkoulufi 

Opettajat

Aalto Heini 4.A luokanopettaja
Aaltonen Ilkka liikunta
Ahonen Sanna kuvataide, tekstiilityö
Arminen Heli opinto-ohjaaja, työelämään tutustuminen
Berg Sanna matematiikka, 12. B luokanvalvoja
Dahlman Riitta erityisopettaja
Grönroos Stina englanti, oppilaskunnan ohjaava opettaja
Hakonen-Paatero Leena 1.B luokanopettaja
Heikkala Eija ruotsi, 11.B luokanvalvoja
Heikkinen Sanna 6.B luokanopettaja
Hirvonen Milja filosofia, psykologia, uskonto, 10.A luokanvalvoja
Honkonen Tuija 7.A luokanopettaja
Huida Hannele saksa
Huida Juha historia, yhteiskuntaoppi
Hyrkkönen Petra tekstiilityö
Hytönen Mirjami biologia, maantiede, terveystieto, 9.B luokanvalvoja
Ilonen Tatu, fysiikka, matematiikka, kemia
Kalliokoski Anu erityisopettaja
Korhonen Päivi eurytmia
Korkea-aho Anja, äidinkieli
Koskinen Annamaija viulunsoitonopetus
Kotanen Ritva musiikki
Kreivi Rita erityisopettaja
Kuismin Karoliina erityisopettaja
Kuivajärvi Jenni 4.B luokanopettaja
Kunnasvaara Mika 1.A luokanopettaja
Kvist Sirpa, eurytmia
Laaksonen Saara vanhempainvapaalla
Lamberg Jenni englanti, liikunta, 9.A luokanvalvoja
Lang Ilona eurytmiasäestäjä
Lehtonen Pirjo äidinkieli S2, 8.A luokanvalvoja
Leikkanen Antti lukion vuosirehtori
Linjama Alpi kemia, matematiikka, fysiikka
Liukko Janne tekninen työ, 10.B luokanvalvoja
Luhtalo Pirjo ruotsi, espanja, 11.A luokanvalvoja
Lännenpää Maria 3.A luokanopettaja
Metsberg Hanna-Kaisa kemia, matematiikka, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Mettälä Hanna 2.B luokanopettaja
Mikkonen Sinikka esiluokan opettaja
Müller Hannele saksa
Mustakallio Saara 5.A luokanopettaja
Mäenpää Elina esiluokan opettaja
Niemi Mira vapaavuosi
Niinistö Katariina 3.B luokanopettaja
Pieniniemi Anne Maija 8.B luokanopettaja
Pylvänäinen Liisa 5.B luokanopettaja
Pärssinen Heli 2.A luokanopettaja
Ranki Anna säestäjä
Ranto Heini erityiseurytmia
Rickman Annina vanhempainvapaa
Rintala Lenita resurssiopettaja
Salmela Jukka musiikki
Salo Seija et, opettajan sijainen
Sarasin Liisa eurytmia
Suurla Marja taidehistoria, kuvataide, et, filosofia
Sädekoski Marianne 6.A luokanopettaja
Taimi Simo vuosirehtori
Tuores Lasse englanti, 12.A luokanvalvoja
Ulkuniemi Sirpa erityiseurytmia
Vasama Veijo ensiapu
Viitanen Marja-Leena ranskan kerho
Viljanen Riikka 7.B luokanopettaja
Vuorinen Kirsi eurytmiasäestäjä

Muu henkilökunta

Aittokallio Jaana aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja
Anttila Toni kiinteistönhoitaja
Barkova Liudmila aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Bister Kalle vahtimestarin apulainen
Glad-Abdulkadir Zahra aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Hansen Anna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Harjunheimo Maria koulunkäynninohjaaja
Hyvönen Johanna iltapäivätoiminnan ohjaaja
Järveläinen Emma koulupsykologi
Järvinen Sirkku aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Kaakkolammi Ilkka toiminnanjohtaja, talouspäällikkö
Komonen Rauni esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Kontio Sanna koulukuraattorin sijainen 8.1.–31.5.2018
Korkiamäki Merja koulunkäynninohjaaja
Koskinen Tapani vahtimestari
Nevala Tuija koulukuraattori, vuorotteluvapaa 8.1.–31.5.2018
Räisänen Mirja koulusihteeri
Rämö Emmi viestintä- ja markkinointisuunnittelija, perhevapaa
Salmenoja Jenni viestintä- ja markkinointisuunnittelijan sijainen 3.4.2017 alkaen
Salo Seija erityisavustaja, työsuojelupäällikkö
Taimi Tarja kouluterveydenhoitaja
Tuominen Marketta koulunkäynninohjaaja
Turkulainen Ljudmila kirjanpitäjä, toimistosihteeri
Valasvaara Mervi esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja

Luomuravintola Timjami

Luomuravintola Timjamin henkilökunnan yhteystiedot löydät täältä.