Henkilökunta

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimitampereensteinerkoulufi 

Opettajat 2020-2021

Aalto Heini 7A-luokan opettaja
Aaltonen Ilkka liikunta
Ahonen Sanna kuvataide, tekstiilityö, et
Berg Sanna matematiikka
Granberg Suvi 3B-luokan opettaja
Grönroos Stina englanti, oppilaskunnan ohjaava opettaja
Hakonen-Paatero Leena 4B-luokan opettaja
Harjunheimo Maria kotitalous, koulunkäynninohjaaja
Heikkala Eija  ruotsi
Heikkinen Sanna alkuopetuksen erityisopettaja
Hirvonen Milja 11A:n luokanvalvoja, uskonto, psykologia, filosofia.
Honkonen Tuija 2A-luokan opettaja
Huida Hannele saksa
Huida Juha historia, yhteiskuntaoppi
Hyrkkönen Petra 10B:n luokanvalvoja, tekstiilityö
Hytönen Mirjami 12B:n luokanvalvoja biologia, maantiede, terveystieto
Ilonen Tatu 11B:n luokanvalvoja, fysiikka, matematiikka
Kalliokoski Anu erityisopettaja luokat 3.–9. A
Korhonen Päivi eurytmia
Korkea-aho Anja äidinkieli
Koskinen Annamaija viulunsoitonopettaja, koulunkäynninohjaaja
Kotanen Ritva musiikki
Kuismin Karoliina erityisopettaja, perhevapaa
Kuivajärvi Jenni perhevapaa
Kurko Nina 7B-luokan opettaja
Kvist Sirpa eurytmia
Laaksonen Saara fysiikka, kemia, matematiikka, jaoston puheenjohtaja: 9. luokat ja lukio
Lamberg Jenni 12A:n luokanvalvoja, englanti, liikunta
Lang Ilona eurytmiasäestäjä
Lehtonen Pirjo-Annikki äidinkieli, S2
Liukko Janne 9B:n luokanvalvoja, tekninen työ
Luhtalo Pirjo 9A:n luokanvalvoja, ruotsi, espanja
Lännenpää Maria 6A-luokan opettaja
Marishina Marina venäjä
Metsberg Hanna-Kaisa kemia, matematiikka, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Mettälä Hanna-Leena 5B-luokan opettaja, jaoston puheenjohtaja 1.–8. B-luokat
Mikkonen Sinikka esiluokan opettaja
Mustakallio Saara 8A luokan opettaja
Müller Hannele saksa
Mäenpää Elina esiluokan opettaja
Niemi Mira 3A-luokan opettaja
Niinistö Katariina alkuopetuksen erityisopettajan sijainen
Pieniniemi Anne Maija  6B-luokan opettaja, tukioppilasohjaaja
Pylvänäinen Liisa 8B-luokan opettaja 
Pärssinen Heli 5A-luokan opettaja
Pärssinen Jorma 4A-luokan opettaja
Ranki Anna eurytmiasäestäjä
Rintala Lenita 2B-luokan opettaja
Roiha Petra oppilaanohjaaja
Salmela Jukka musiikki
Sarasin Liisa eurytmia
Suurla Marja taidehistoria, kuvataide, et, filosofia
Sädekoski Marianne 1A-luokan opettaja
Taimi Simo apulaisrehtori
Tuores Lasse 10A:n luokanvalvoja, englanti
Viitanen Marja-Leena ranskan kerho
Vilkman Jenni rehtori
Viljanen Riikka 1B-luokan opettaja

Muu henkilökunta

Aittokallio Jaana aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja
Anttila Toni kiinteistöpäällikkö
Barkova Liudmila aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Bister Kalle vahtimestarin apulainen
Glad Sahra aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Hansen Anna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Harjunheimo Maria koulunkäynninohjaaja
Kaukinen Miika viestintäsuunnittelija, tilavuokraus
Kontio Sanna koulukuraattori, perusopetus, sanna.kontio@tampere.fi
Korkiamäki Merja koulunkäynninohjaaja
Koskinen Tapani vahtimestari
Kähkönen Tuija koulukuraattori, lukio, tuija.kahkonen@tampere.fi
Mäkelä Sarita toiminnanjohtaja
Mäkinen Diana aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Niemi Anna koulupsykologi, lukio, anna.e.niemi@tampere.fi
Ollila Jenny esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Ruokonen Jaana koulupsykologi, perusopetus, jaana.ruokonen@tampere.fi
Räisänen Mirja koulusihteeri
Salo Seija erityisavustaja
Taimi Tarja kouluterveydenhoitaja
Valasvaara Mervi esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Vatajaniemi Jenna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Luomuravintola Timjami

Luomuravintola Timjamin henkilökunnan yhteystiedot löydät täältä.