Henkilökunta

Henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@tampereensteinerkoulu.fi 

Opettajat 2021-2022

Aalto Heini 8A-luokan opettaja
Aaltonen Ilkka liikunta
Ahonen Sanna apulaisrehtori, kuvataide, elämänkatsomustieto, digitutor
Berg Sanna matematiikka, 10B luokanvalvoja
Granberg Suvi 4B-luokan opettaja
Grönroos Stina englanti, ruotsi
Hakonen-Paatero Leena 5B-luokan opettaja
Harjunheimo Maria kotitalous, koulunkäynninohjaaja
Heikkala Eija  ruotsi, Y-jaoston pj.
Heikkinen Sanna erityisopettaja 3.–9B
Hirvonen Milja 12A:n luokanvalvoja, uskonto, psykologia, filosofia
Honkonen Tuija 3A-luokan opettaja
Huida Hannele saksa
Huida Juha historia, yhteiskuntaoppi
Hursti Annika 1B-luokan opettaja
Hyrkkönen Petra 11B:n luokanvalvoja, tekstiilityö, tekninen työ, elämänkatsomustieto
Hytönen Mirjami biologia, maantiede, terveystieto
Ilonen Tatu 12B:n ja 13AB:n luokanvalvoja, fysiikka, matematiikka
Jussila Marika opinto-ohjaaja
Kalliokoski Anu erityisopettaja luokat 4.–9.A
Korhonen Mira 5A-luokan opettaja
Korhonen Päivi eurytmia
Korkea-aho Anja äidinkieli ja kirjallisuus (lukio)
Koskinen Annamaija viulunsoitonopettaja, koulunkäynninohjaaja
Kotanen Ritva musiikki
Kuismin Karoliina esi- ja alkuopetuksen erityisopettaja
Kuivajärvi Jenni perhevapaa
Kurko Nina 8B-luokan opettaja, K-jaoston pj.
Laaksonen Saara perhevapaa
Lamberg Jenni englanti, liikunta
Lang Ilona säestäjä
Lehtonen Pirjo-Annikki äidinkieli ja kirjallisuus, S2
Liukko Janne 9B:n luokanvalvoja, tekninen työ, puutarhaopetus
Luhtalo Pirjo 9A:n luokanvalvoja, ruotsi, espanja
Lännenpää Maria 7A-luokan opettaja
Metsberg Hanna-Kaisa kemia, matematiikka, opiskelijakunnan ohjaava opettaja
Mettälä Hanna-Leena 6B-luokan opettaja
Mikkonen Sinikka esiluokan opettaja
Mustakallio Saara perhevapaa
Müller Hannele saksa
Mäenpää Elina esiluokan opettaja
Mäntylä Marjo matematiikka, kemia, fysiikka
Niemi Mira 4A-luokan opettaja, Pienet-jaoston pj.
Pieniniemi Anne Maija  7B-luokan opettaja, oppilaskunnan ohjaava opettaja
Pylvänäinen Liisa 1A-luokan opettaja 
Pärssinen Heli 6A-luokan opettaja
Rintala Lenita 3B-luokan opettaja
Roiha Petra perhevapaa
Rönkkö Kirsi eurytmia 1AB
Salmela Jukka musiikki
Sarasin Liisa eurytmia
Sirén Sarianna esikoulun opettaja
Suurla Marja kuvataide
Sädekoski Marianne 2A-luokan opettaja
Tuores Lasse 11A:n luokanvalvoja, englanti
Viitanen Marja-Leena ranskan kerho
Vilkman Jenni rehtori
Viljanen Riikka 1B-luokan opettaja
Wigren Ira lukion erityisopettaja, 10A:n luokanvalvoja

Muu henkilökunta

Ahlgren Tuija koulunkäynninohjaaja
Ahonen Sanna apulaisrehtori
Aittokallio Jaana aamu- ja iltapäivätoiminnan vastaava ohjaaja
Alfreds-Välimäki Mirka, esiluokan iltapäivähoidon ohjaaja
Barkova Liudmila aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Bister Kalle vahtimestarin apulainen
Glad Sahra aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Hansen Anna, aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Harjunheimo Maria koulunkäynninohjaaja, kotitalousopettaja
Kaukinen Miika viestintäsuunnittelija, tilavuokraus
Kontio Sanna koulukuraattori, perusopetus, sanna.e.kontio@tampere.fi
Korkiamäki Merja koulunkäynninohjaaja 1A
Koskinen Annamaija koulunkäynninohjaaja 1B
Koskinen Tapani vahtimestari
Lukkala Pete kiinteistöpäällikkö
Martikainen Mari koulunkäynninohjaaja, läksyhelppi
Mutka Tiina aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Mäkelä Sarita toiminnanjohtaja
Mäkirintala Riitta koulukuraattori, lukio, riitta.makirintala@tampere.fi
Nevala Minnamari koulunkäynninohjaaja
Niemi Anna koulupsykologi, lukio, anna.e.niemi@tampere.fi
Ollila Jenny aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja
Väisänen Julia koulupsykologi, perusopetus, julia.vaisanen@tampere.fi
Räisänen Mirja koulusihteeri
Salo Seija erityiskoulunkäynninohjaaja
Sultana Shamima koulunkäynninohjaaja
Taimi Tarja kouluterveydenhoitaja
Valasvaara Mervi esiluokan iltapäivätoiminnan ohjaaja
Vilkman Jenni rehtori

Luomuravintola Timjami

Luomuravintola Timjamin henkilökunnan yhteystiedot löydät täältä.